محصول دانش بنیان مگا

محصول دانش‌بنیان (ایرانی‌کار)

مگا در راستای گسترش تجارت الکترونیکی با اجرای پروژه‌های مختلف، ضمن ایجاد فضای امن برای خرید مردم و ترغیب خرید اینترنتی توانسته است بر اساس آمار رسمی بانک مرکزی بخش قابل توجهی از حجم مبادلات الکترونیکی کشور را به خود اختصاص دهد. به گونه‌ای که در سال ۱۳۹۲، ۶۳ درصد از کل حجم ریالی مبادلات فروش اینترنتی کشور از طریق ایرانی‌کار (ایرانی‌کار-IRANECAR) متعلق به شرکت مگا انجام پذیرفته است.

در همین رابطه شرکت مگا با ایجاد زیرساخت‌های فنی لازم جهت ارائه خدمات تجارت الکترونیکی، موفق شده است با توسعه سامانه ایرانی‌کار، مجوزهای لازم را از معاونت علمی ریاست جمهوری دریافت نموده و از سال ۱۳۹۵، در زمره شرکت‌های دانش بنیان قرار گیرد. جایگاه کلیدی این سامانه در صنعت خودرو به دلیل حجم بالای فروش و بهره‌گیری از زیرساخت منحصر به فرد کنترل هجوم‌های لحظه‌ای کاربران، از علل اصلی انتخاب این سامانه به عنوان یک محصول دانش بنیان بوده است.

سامانه ایرانی‌کار با هدف ارائه سرویس‌های خدماتی متنوع به کاربران عمومی صنعت خودرو راه‌اندازی شده و هم اکنون بیش از ۱۶ سال است که محل فروش اینترنتی محصولات اکثر خودروسازهای بزرگ کشور بوده و بیش از ۵ میلیون دستگاه خودرو از طریق این بستر به فروش رسیده است. از این منظر، پرتال ایرانی‌کار را می‌توان یک برند کاملا شناخته شده در صنعت خودروی کشور به شمار آورد.

از سوی دیگر، ماموریت اصلی ایرانی‌کار، ایجاد و راه‌اندازی پرتال جامع خودرو کشور به منظور مرتبط کردن فعالان صنعت خودرو، ارائه اطلاعات در خصوص تازه‌ترین فناوری‌های صنعت خودرو، ارائه اطلاعات درخصوص گرایش‌ها و سمت گیری‌های بازار جهانی می‌باشد.

اجرای این ماموریت را می‌توان در قالب موارد زیر بیان نمود:

 

  • ارائه سرویس‌های خدماتی برخط در حوزه خودرو به کاربران
  • تولید، جمع‌آوری و انتشار خبر و محتوای الکترونیکی در ارتباط با صنعت خودرو

به عبارت دیگر کارکردها و توانمندی‌های عمده ایرانی‌کار در قالب ۳ سرویس اصلی به شرح زیر قابل بیان است:

  • سرویس‌های خرید و فروش
  • سرویس‌های خدماتی
  • سرویس‌های اطلاع‌رسانی

تغییر زبان